Job Shadowing w Rimini: niezapomniane przeżycie dla niektórych Polskich nauczycieli w Scuola Maestre Pie.

W zeszłym tygodniu nasza agencja w Rimini „Sistema Turismo” gościła grupę czterech nauczycieli z Polski w ramach programu Erasmus+ – sektor edukacji szkolnej (Numer projektu: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000075764, 2022-1-PL-SCH-000062349)

Wzięło w nim udział trzech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 34 Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 6 we Wrocławiu oraz Pani dyrektor z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie. Podczas pobytu w Rimini odbyli job shadowing w Szkołach „Maestre Pie” – szkole podstawowej, gimnazjum i liceum w Rimini.

Podczas pierwszego spotkania z Siostrą Mirellą Ricci, kierowniczką szkoły, profesorami Riccardo Belottim i Francesco De Luigi oraz kilku chwil poświęconych po zakończeniu każdej lekcji, uczestnicy mogli dobrze poznać włoski system edukacji, który różni się pod pewnymi względami od polskiego. Polscy nauczyciele brali również udział w niektórych lekcjach literatury włoskiej, języka hiszpańskiego, plastyki, muzyki i języka angielskiego oraz języka włoskiego i zajęć teatralnych w szkole średniej.

Uczniowie byli bardzo zaciekawieni i mogli zadawać nauczycielom z Polski pytania, aby lepiej zrozumieć, jak działa Polska szkoła i jakie są różnice. Był to piękny moment zdobycia dodatkowej wiedzy i dostrzeżenia rozbieżności.

Polscy nauczyciele byli zdumieni przygotowaniem, entuzjazmem i energią swoich włoskich kolegów, ale przede wszystkim ich wspaniałym podejściem do uczniów i ich metodami nauczania, a także niezwykłym sposobem, w jaki zawsze udawało im się wzbudzać zainteresowanie uczniów i zaangażować ich do interakcji.

Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, dzięki wzorowemu przygotowaniu nauczycieli.

Jesteśmy bardzo wdzięczni kierownikowi szkoły siostrze Mirelli Ricci, koordynatorowi dydaktyczno-wychowawczemu prof. Giovanniemu Pretolaniemu, profesorom Riccardo Belotti i Francesco De Luigi oraz wszystkim pozostałym nauczycielom za dyspozycyjność, profesjonalizm i wielką gościnność w ich szkole.

Było to wspaniałe przeżycie dla wszystkich zaangażowanych osób.

Niech żyje motto ETN „learning by moving” i program Erasmus Plus, który pozwala zdobywać nowe umiejętności, poznawać nowe kultury i przełamywać stereotypy.

 

Kasia Gawronek

Dział Współpracy Międzynarodowej ETN

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.