Staż w Portugalii: Wzbogać swój profil zawodowy i poszerz swoje doświadczenie kulturowe

W Portugalii staż nazywa się estágio, a jego głównym celem jest integracja i uzupełnienie szkolenia młodych ludzi oraz ułatwienie im wejścia w świat pracy poprzez zdobycie praktycznego doświadczenia.

W rzeczywistości możliwość odbycia stażu za granicą oznacza poszerzenie horyzontów, doskonalenie umiejętności językowych, poznanie międzynarodowych środowisk pracy, ale przede wszystkim polepszenie swojego profilu osobistego. Ten rodzaj doświadczenia jest obecnie bardzo poszukiwany i doceniany na rynku pracy i wnosi znaczną wartość dodaną.

Odbycie stażu za granicą jest naprawdę cennym przeżyciem, a Portugalia może być idealnym krajem do jego realizacji. Ten kraj zawsze był bardzo popularnym i poszukiwanym europejskim miejscem turystycznym, który urzeka swoimi tradycjami i urokiem. Stolica Portugalii, Lizbona, jest miastem o dalekich i sugestywnych korzeniach i stanowi główny ośrodek kultury, handlu, turystyki i usług w kraju.

Ponadto język portugalski jest językiem bardzo rozpowszechnionym. W rzeczywistości, licząc wszystkie języki świata, portugalski zajmuje ósme miejsce wśród najczęściej używanych języków na świecie. Portugalskim posługuje się także w Brazylii około 150 milionów ludzi, w Afryce około 4,5 miliona ludzi, a nawet w Stanach Zjednoczonych około pół miliona ludzi. Portugalski jest językiem bardzo starodawnym i można go uznać za unowocześnioną wersję potocznej łaciny starożytnych Rzymian, którzy zamieszkiwali Półwysep Iberyjski przez około 500 lat. Ściśle mówiąc pochodzi on z potocznej łaciny używanej w tym czasie na terytorium zwanym przez Rzymian Lusitanią, który w przybliżeniu odpowiada dzisiejszej Portugalii. Ten język jest także językiem poezji i muzyki: od utworów Pessoa do utworów Saramago, byłego laureata literackiej Nagrody Nobla w 1998 roku, a następnie przejmującego pieśni fado, tradycyjnego gatunku muzycznego tego kraju. Jest on rozpowszechniony przede wszystkim dzięki wspaniałemu głosowi Amalii Rodrigues, który rozbrzmiewa na każdej ulicy Lizbony i całej Portugalii. Dlatego praktyka zagraniczna jest zawsze dobrym pomysłem, tym bardziej, jeśli odbywa się ona w kraju o bogatej tradycji i historii, jakim jest Portugalia, oraz w mieście o starożytnym uroku i kulturze, takim jak Lizbona. Całe to doświadczenie będzie wspierane przez pracowników naszej agencji szkoleniowej Pessoa Academy zlokalizowanej w samym sercu tego miasta, dzięki czemu będzie ono znacznie łatwiejsze i ciekawsze.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.