Wrażenia z projektu „Design me”

Wszyscy wiemy, że design może znacząco wpłynąć na sukces firmy, pomagając w budowaniu marki, przyciąganiu klientów, zwiększaniu konwersji i zapewniając skuteczną komunikację online. Jednak nie każdy pamięta o tym, że design to dziedzina, która ciągle zmienia się i ewoluuje. Ważne jest regularne śledzenie branżowych źródeł informacji, stron internetowych i blogów oraz uczestniczenie w konferencjach i szkoleniach, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i praktykami w designie. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestniczyć w projekcie „Design me” – 2022-3-PL01-KA153-YOU-000102877 z programu Erasmus +.

Szkolenie z projektu „Design me” odbyło się w dniach 3-8 września w Opolu, w którym Alina, Maria i Kasia prezentowały naszą włoską agencję Sistema Turismo. Z nami prezentowali swoje organizacje  przedstawiciele z 5 krajów, takich jak: Bułgaria, Turcja, Macedonia, Francja i Szwecja.

Ten projekt był przeznaczony dla osób, które zajmują się:

 • zarządzaniem,
 • mediami społecznościowymi,
 • tworzeniem stron internetowych i tworzeniem treści do Internetu,
 • nauczaniem w codziennej pracy z młodzieżą.

Odbywały się nie tylko zajęcia teoretyczne, ale także mnóstwo zajęć praktycznych i grupowych, aby wspólnie zdobywać nową wiedzę i umiejętności z zakresu designu w XXI wieku i poznać narzędzi, które sprawią, że nasze treści będą odpowiednie dla młodych ludzi.

Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się:

 • jak projektować konsekwentnie i spójnie,
 • o nowych narzędziach i metodach ułatwiających działania,
 • o aktualnych i przyszłych trendach,
 • teorii opartej na case studies,
 • jak zastosować zdobytą wiedzę w przyszłości.

W trakcie projektu wraz z uczestnikami z innych krajów też uczyliśmy się identyfikować potrzeby grup docelowych, rozpoznawać i świadomie wykorzystywać grafikę, ilustracje, fotografie, kolorystykę i identyfikację wizualną. Po czym prezentowaliśmy, jak wyglądają media społecznościowe organizacji, w której działamy, opowiedzieliśmy, czym zajmuje się nasza organizacja, jakie ma cele, jak komunikuje się z klientami i jaką rolę odgrywa w tym web design.

Dodatkowo zdobyliśmy nowe międzynarodowe znajomości, ponieważ realizowaliśmy w grupach mieszanych różne projekty na współczesne tematy, gdzie bardzo interesująco było wysłuchać opinii osoby z innego kraju i podzielić się swoją. To nie jedyna rzecz, jaka nas zjednoczyła, także my chodziliśmy razem na spacer po mieście, zorganizowaliśmy wieczór kulturalny, gdzie każdy się dowiedział coś nowego o kulturze i zwyczajach danego kraju.

Ostatniego dnia projektu dzieliliśmy się zdobytą wiedzą i zdobyciem nowych kompetencji, takich jak:

 • kompetencje społeczne i umiejętności uczenia się;
 • kompetencje w zakresie przedsiębiorczości;
 • świadomość kulturowa i kompetencje w zakresie ekspresji;
 • kompetencje w zakresie wielojęzyczności;
 • kompetencje obywatelskie;
 • kompetencje cyfrowe.

Takie zadanie pomogło nam zrozumieć, jaką wiedzę zdobyliśmy dzięki projektowi „Design me” i jak ta wiedza może być wykorzystana w naszej pracy.

Jesteśmy pod wrażeniem tego kursu, ponieważ czerpanie wiedzy ze szkolenia i zdobycie przyjemności ze wspólnego spędzania czasu jest najlepszym pojednaniem. Dziękujemy organizatorom projektu „Design me”  za możliwość zdobycia cennych umiejętności i poznania ciekawych ludzi.

 

Artykuł: Alina Kobernik

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.