Co tak na prawdę znaczy doświadczenie nabyte podczas zagranicznych praktyk w ramach programu Erasmus plus?

Zawsze piszę, że Erasmus + to nie tylko praktyki zawodowe, ale też czas wolny, poznawanie nowej kultury czy kuchni, to nowe przyjaźnie i niezliczona ilość wspomnień. Ale czy tak jest w przypadku każdej grupy? Niestety nie wiem.

Jednak grupa osiemnastu uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu to kolejny świetny przykład na to, jak wspaniale można spędzać czas wolny w Maladze i jak wielką przygodą są projekty programu Erasmus +. Osiemntastu uczniów z sektorów ekonomii i reklamy wraz z dwójką nauczycieli od dwóch tygodni przebywają w Maladze. Od poniedziałku do piątku swoje poranki i wczesne popołudnia spędzają na praktykach, a pózniej… plaża, zwiedzanie i zero nudy!
A w weekendy? Sevilla, Giblartar, zamek Giblarfaro, Alcazaba, Malagueta… niezliczona ilość pięknych miejsc w Andaluzji. Mogłabym wymieniać w nieskończoność.

Chęć poznawania świata i nowych kultur powinna być jedną z podstawowych cech naszych uczniów, dla których taki wyjazd to pełnokompleksowe doświadczenie, którego nigdy nie powinni zapomnieć. Ale tylko dzięki aktywnym nauczycielom będziemy mieli aktywną i chętną do pracy młodzież. To wielka radość współpracować ze szkołami tak otwartymi na nowe przygody i doświadczenia, z nauczycielami, którzy gotowi są poświęcić swój czas, żeby napisać i zrealizować taki projekt.

W Maladze nie ma czasu na nudę. To miejsce gdzie można cieszyć się słońcem więcej niż 320 dni w roku! Malaga to miasto sztuki, sportu, dobrej kuchni, przepięknych widoków, muzyki na ulicach, serdecznych ludzi i słońca.

To miasto otwarte i przyjazne, pełne pozytywnej energii. Jednak, żeby to wszystko poznać, trzeba wyjść z hotelu! Trzeba wyłączyć laptopa czy smartphona i wyjść na poszukiwanie przygody. Zgubić się kilkakrotnie w wąskich uliczkach miasta, zapytać nieznajomego o drogę i spróbować owoców morza, które są tak dalekie od naszych polskich przysmaków.

Erasmus + to nie tylko praktyka zawodowa, to wszystko to co doświadczamy, to wszystkie przygody, które nas spotykają i wszystkie trudności, które napotykamy, a także każda nowo poznana osoba i każde nowe miejsce.

Patrząc na zdjęcia uczniów z Mielca jestem przekonana, że pobyt w Maladze zostanie w ich pamięci na długo i będzie jednym z ważniejszych doświadczeń w ich młodym wieku.

Artykuł:Magdalena Pieczarka

 

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Zespół Szkół im. Powstańców Wlkp. 1918 – 1919, Krzyż Wlkp. -Relacje z pierwszego dnia pobytu w Rimini-

„Nowe Horyzonty Zawodowe” – projekt Erasmus+ w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV

Czas tak szybko leci we Włoszech… Jeszcze tylko tydzień. Uczniowie z ZSPT w Międzyświeciu podczas praktyk.

Włoskie kulinaria w zasięgu uczniów z Międzyświecia

ETN sercem z Ukrainą!