EUROPEJSKI TYDZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH 2020- ZSP W SIERAKOWICACH

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach po raz trzeci uczestniczył w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych. Organizowany jest od 2016 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej, towarzyszą mu wydarzania organizowane w państwach członkowskich  i współpracujących z UE.

W bieżącym roku centralne wydarzenia Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych odbyły się w dniach 9-13 listopada 2020 r. w formie online.

Uczennice Martyna Karczewska, Olga Landowska i Wiktoria Czaja dzieliły się wiedzą i doświadczeniem ze zrealizowanego stażu zagranicznego w Maladze, przedstawiły prezentację z jego przebiegu oraz wyczerpujące informacje na temat partnera projektu firmy Tribeka Training Lab.

Został omówiony program kulturowy malowniczej, a zarazem nowoczesnej Malagi, Murcji, Rondy, Marbelli, Cordoby, przedstawione miejsca realizacji praktyk zawodowych oraz uzyskane certyfikaty poświadczające nabyte kwalifikacje zawodowe.

Przeprowadzono dla uczniów klas II kształcących się w zawodach: technik agrobiznesu, technik ekonomista oraz technik żywienia i usług gastronomicznych spotkania online za pomocą aplikacji Teams. W wydarzeniu brało udział około 100 uczniów.

Głównym tematem spotkań były kompetencje zawodowe. Poruszono kwestie: co mogę zrobić dla siebie, aby podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zaistnieć na europejskim rynku pracy oraz jakie mam szanse rozwoju zawodowego poprzez udział w projektach mobilności.

Wydarzenie to miało na celu zachęcenie przyszłych kandydatów do udziału w projekcie pt. ”Europa dla Zawodowców – Zawodowcy dla Europy” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Pamiętajcie „do odważnych świat należy”.

 

Articolo: Agnieszka KazimierczakLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.