Ewelina, Julia i Ania opisują nam swoje pierwsze wrażenia z Malagi:

Ten rok szkolny okazał się być dla nas bardzo szczęśliwym, ze względu na możliwość odbycia praktyki zawodowej w Maladze. Zanim jednak doszło do wyjazdu wszyscy zainteresowani musieli zmierzyć się z testem rekrutacyjnym z wiedzy zawodowej oraz ze znajomości języków, a także podstawowych informacji dotyczących Hiszpanii.

Spośród uczniów została wybrana szczęśliwa 18, która teraz może cieszyć się z tutejszego pobytu. 25 maja rozpoczęliśmy nasz staż zagraniczny w ramach programu Erasmus +. My, uczniowie i uczennice klas o profilu technik ekonomista i technik organizacji reklamy, spędzimy trzy tygodnie na praktykach w Maladze. Nasza podróż rozpoczęliśmy od przejazdu z Mielca do Krakowa gdzie czekaliśmy na samolot linii Ryanair do Malagi. Lot na wyskosci ok. 11000 metrów trwał ok. 3,5 godziny . Z okien samolotu mogliśmy podziwiać Alpy oraz nieco niższe Góry Betyckie.

Niedziela była pierwszym dniem aklimatyzacji. Jesteśmy o ponad 1500 km bliżej równika co pozwala nam odczuć dużą zmianę klimatu. Tego dnia wybraliśmy się na zakupy i pierwszy spacer po Maladze, podczas którego zwiedzaliśmy Marques de Larios, Paseo del Parque, Centro Pompidou, Paseo de la Farola oraz przywitaliśmy się z Morzem Śródziemnym .Pierwszego dnia praktyki uczestniczyliśmy w spotkaniu całej grupy, podczas którego uczniowie zostali rodzieleni do poszczególnych firm.

Naszym miejscem pracy okazała się być Tribeka Training Lab. Pracownicy firmy bardzo ciepło nas przyjęli i wytłumaczyli warunki współpracy. Pani Lidia zabrała nas na ciekawą wycieczkę po Maladze, dzięki której mogliśmy poznać dokładniej centrum miasta i jego ulice. Po spotkaniu organizacyjnym udaliśmy się na obiad by poznać tutejszą kuchnię, która okazała się być nieco inna od polskiej, ale nadal bardzo smaczna. Gdy zbilzal się wieczór udaliśmy się do hotelu aby odpocząć przed kolejnym dniem praktyk i pozyskiwaniem nowej wiedzy. Jesteśmy pełni optymizmu i gotowi do dalszej pracy.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.