Bella Italia z Sistema Turismo

Pierwszy oficjalny dzień praktyk zagranicznych jest już za nami. Był to dzień pełen wrażeń, ponieważ po raz pierwszy spotkaliśmy opiekunów naszych praktyk i poznaliśmy hotele, w których przez następne dwa tygodnie będziemy pracować.

Podczas spotkania w Sistema Turismo przedstawiono nam regulamin praktyk i nasze obowiązki, każdy z nas otrzymał dziennik praktyk, który od jutra będzie wypełniał już w miejscu swojej pracy po przepracowanym dniu. Ciekawym punktem programu było zwiedzanie miasta, które na pierwszy rzut oka wydaje się być komercyjnym, nadmorskim kurortem, z szeroką plażą i z niezliczoną ilością leżaków i parasoli słonecznych, a przecież jego historia sięga III wieku przed naszą erą.

Miło zaskoczyły nas ciekawe zabytki, za którymi kryją się ciekawe historie, o których opowiadała nam Katarzyna Gawronek. Za czasów Cesarstwa Rzymskiego miasto cieszyło się sławą ważnego miasta imperium i to właśnie tu można podziwiać Łuk Augusta, który stanowił granicę drogi Via Flaminia, a niegdyś pełnił rolę bramy miejskiej.

Przeszliśmy przez most Tyberiusza (Ponte di Tiberio), który liczy sobie ponad 2000 lat i dotarliśmy do urokliwej dzielnicy San Guliano, która urzekła nas wąskimi uliczkami i kolorowymi domkami. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia przed niesamowitą świątynią Malatestów z XIII wieku, wzniesioną przez ówczesnego księcia Rimini, który mordował swoje żony i wierzył w horoskopy!

Podczas naszej krótkiej wycieczki mogliśmy się przekonać, że Rimini ma jeszcze wiele pięknych miejsc do odkrycia i na pewno będziemy powracać w naszym wolny czasie na starówkę, która bardzo nam się spodobała.

Artykuł: Uczniowie z SOiZ Cieszyn

 

 

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Zastosowanie Flipped Classroom (Odwróconej Klasy) z pakietem G Suite: doświadczenie nauczyciela w szkole średniej

Formularze Google: prosty, szybki i obiektywny sposób sprawdzenia wiedzy uczniów

G Suite i zespołowe edytowanie dokumentów: dydaktyka staje się bardziej wciągająca!

Praktyki zawodowe za granicami kraju widziane okiem uczniów

G Suite for Education: Szkoły wobec wyzwania innowacji i cyfryzacji