Ciao Wenecja!!!Relacje z wycieczki do Wenecji -ZSRT w Zwoleniu.

Wczesnym rankiem w sobotę uczestnicy projektu „Zagraniczne praktyki zawodowe atutem na rynku pracy” wzięli udział w podróży do Wenecji.

Tego „miasta na wodzie” nie da się łatwo opisać ani do niczego porównać. Jest jedyne
w swoim rodzaju. Wenecja posiada niesamowity urok, gdy weneckie kanały mienią się
w słońcu, a gondolierzy zachęcają turystów do wyprawy. Rozumiemy już dlaczego, nazywana jest najpiękniejszym miastem świata.

Na wyspę dotarliśmy statkiem.

Spacerując po Wenecji mijaliśmy setki zabytkowych pałaców, kościołów, liczne muzea. Zafascynowały nas pięknie zdobione fasady, którymi wprost z łodzi wchodzi się do wnętrza kamienicy. Nawet niewielkie mosty biegnące nad kanałami są przepięknymi dziełami sztuki. Trudno w to uwierzyć, ale cała Wenecja zbudowana jest na drewnianych palach.        

Zamiast typowych dla włoskich miast korków, hałasu, klaksonów i zapachu spalin tutaj panuje cisza, spokój oraz cudowna atmosfera. Łagodnie falująca woda kanałów obija się
o murowane nabrzeże. Na wodzie nieustannie mijają się ze sobą zatłoczone tramwaje wodne, szybkie taksówki, gondole przewożące zakochane pary i prywatne łodzie lub niewielkie jachty.

Z naszym przewodnikiem spotkaliśmy się w najważniejszym punkcie Wenecji – Placu św. Marka. Podziwialiśmy tam zachwycające mozaiki i freski na Bazylice św. Marka oraz spacerowaliśmy w cieniu pełnego przepychu Pałacu Dożów. Dowiedzieliśmy się, aby nie przechodzić pomiędzy stojącymi na placu kolumnami. Podobno przynosi to pecha. Z Placu św. Marka rozpościera się przepiękny widok na lagunę wenecką i Canal Grande, wzdłuż którego ciągną się majestatyczne pałace oraz przejawia się cała niezwykłość codziennego życia Wenecji.

Najwspanialszą możliwością zwiedzania Wenecji było beztroskie podążanie niezwykłym labiryntem weneckich uliczek. Szukanie mostów, którymi można przejść dalej, zdarzyło nam się zagubić w gąszczu dróżek, by odkryć kolejne fascynujące miejsce.

Ta wycieczka to jedna z wielu atrakcji, jakie czekają naszych uczniów uczestniczących
w projekcie „Zagraniczne praktyki zawodowe atutem na rynku pracy”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Dziękujemy naszym partnerom – Sistema Turismo – za zorganizowanie pełnego wrażeń wyjazdu.

 

Artykuł: Agnieszka Strzelecka i Izabela Skrzypek-MarkiewiczLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Czego nauczyli się od Włochów?

Świadomość kulturowa: umiędzynarodowienie szkoły z Erasmusem+

Podsumowanie projektu pt. „Europa dla Zawodowców-Zawodowcy dla Europy” połączone z konkursem pn. „With projects around the world”

Ciao! 🇮🇹🇸🇲 Pozdrowienia z słonecznego San Marino od uczniów z ZSTG Mińsk Mazowiecki!

Pasjonatki koni- Nikola Sikorska, Olga i Natasza Dobrzykowskie z Zespołu Szkół w Gołańczy na praktykach zawodowych we Włoszech.