Praktyki w Maladze to zdecydowanie NIE czas na nudę!

Mija już 10 dni, od kiedy uczniowie z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie przyjechali do Malagi, aby w ramach projektu ZAGRANICZNY STAŻ KLUCZEM DO EUROPEJSKIEJ MOBILNOŚCI odbyć swoje trzytygodniowe praktyki, w sektorze informatyk, logistyk, elektryk, sprzedawca handlowy.

Już od pierwszych chwil uczniowie nie próżnowali. Spotkania w firmach, rozpoczęcie praktyk, nauka nowego języka, a także czas wolny. W ciągu dziesięciu dni zdążyli zwiedzić Ronde, zorganizować wycieczkę rowerową wzdłuż wybrzeża, zobaczyć procesję z okazji święta patronki miasta Malaga, a także przegrać bądź wygrać kilka meczów w piłkę siatkową.

Podczas pobytu uczniów, odbyła się także wizyta monitorującą. Pani Grażyna Kalinowska, Dyrektor szkoły, przyjechała, aby sprawdzić jak przebiega praktyka, w jaki sposób został zorganizowany pobyt uczniów, a także usłyszeć opinię uczestników. Wspólnie wybrałyśmy się na wizyty monitorujące w firmach, gdzie uczniowie zostali bardzo dobrze ocenieni. Rzetelność, punktualność i chęć do pracy, oto słowa, ktore usłyszałyśmy od tutorów w zakładach pracy.

Wszystkim serdecznie gratuluję! Mam nadzieję, że pozostałe dni wykorzystacie równie owocnie. Jest jeszcze tyle miejsc do odkrycia i mnóstwo nowych umiejętności do nabycia!

 

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *