Nasze wrażenia z praktyk w Rimini-Eryk i Zosia z ZSRCKU Kościelec

Jesteśmy uczniami Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanislawa Staszica w Kościelcu. Uczęszczamy do III klasy technikum ekonomicznego o profilu prawno-mundurowym. Od 13 lipca jesteśmy we Włoszech w nadmorskiej miejscowosci Rimini. Przylecieliśmy tutaj w celu wzięcia udziału w projekcie Erasmus + i odbycia praktyki zawodowej.

Nasze praktyki odbywamy w Sistema Turismo SRL. W ciągu pierwszego tygodnia naszych praktyk poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy w każdej chwili służą nam chęcią pomocy i pokazują nam jak funkcjonuje firma oraz udzielają nam dokładnych instrukcji na czym ma polegać praca, którą mamy wykonać.

Mamy okazję nauczyć się pracować w grupie i zdecydować czy praca, którą obecnie wykonujemy chcielibyśmy wykonywać w przyszłości. Podczas pierwszego tygodnia praktyk nauczyliśmy się tworzyć i readagować dokumenty w języku polskim oraz angielskim, dzięki czemu mogliśmy w jakimś stopniu podszkolić język angielski.

Rownież w ramach projektu uczestniczyliśmy w wycieczkach do Florencji i San Marino, podczas których mieliśmy okazję zobaczyć zabytki i dowiedzieć się ciekawostek na temat tych dwóch miast. Ponadto zapoznaliśmy się z kulturą kraju, w którym przebywamy przez dwa tygodnie…

Zosia Bartczak i Eryk SzymańskiLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Zastosowanie Flipped Classroom (Odwróconej Klasy) z pakietem G Suite: doświadczenie nauczyciela w szkole średniej

Formularze Google: prosty, szybki i obiektywny sposób sprawdzenia wiedzy uczniów

G Suite i zespołowe edytowanie dokumentów: dydaktyka staje się bardziej wciągająca!

Praktyki zawodowe za granicami kraju widziane okiem uczniów

G Suite for Education: Szkoły wobec wyzwania innowacji i cyfryzacji