Włoskie kulinaria w zasięgu uczniów z Międzyświecia

Od 7 lutego 2022 r. nasi uczniowie Technikum w Zespołu Szkół Przyrodniczo – Technicznych w Międzyświeciu rozpoczęli praktykę zagraniczną w Rimini we Włoszech. Taką możliwość otrzymali dzięki projektowi z Programu Erasmus+ w ramach otrzymanej Akredytacji na lata 2021 – 2027.  Najważniejszym celem tego projektu jest rozwijanie kompetencji zawodowych i językowych.  Uczniowie z technikum żywienia usług gastronomicznych realizują praktykę we włoskich przedsiębiorstwach gastronomicznych, gdzie poznają kuchnię włoską i sławne „ frutti di mare”. Czterotygodniowy pobyt we Włoszech, to nie lada wyzwanie dla uczestników projektu.

Przedsiębiorcy są zadowoleni z przygotowania merytorycznego uczniów. Konfrontacja zdobytej wiedzy z możliwością wykorzystania jej w praktyce nie sprawia uczestnikom stażu trudności. We wszystkich miejscach praktyk stażyści  wykazują się pracowitością i solidnością. Będąc w innym kraju, to również zmierzenie się z umiejętnościami językowymi i jak bardzo te umiejętności należy doskonalić, aby być uczestnikiem Unii Europejskiej.

Przebywając w Rimini w najpopularniejszym mieście turystyczno – wypoczynkowym znajdującym się nad morzem Adriatyckim, młodzież ma niepowtarzalną okazję do zetknięcia się z jej architekturą, niezwykłymi widokami, przyrodą. Mając możliwość wyjazdu na staż zagraniczny nasi uczniowie mogą spełniać nie tylko oczekiwania w zdobywaniu wiedzy zawodowej, ale również otrzymać motywację do rozwoju własnej osobowości pod kątem odwagi, zaradności, itp. Im lepiej wykształceni, kreatywni, otwarci będą absolwenci szkół zawodowych, tym lepsze perspektywy dla rozwoju przedsiębiorstw „Kto nie idzie do przodu ten się cofa”.

Koordynator projektu: Barbara LasońLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

“Professional practice is your chance” – minął już rok! – FUNDACJA STASZICA W NAKLE NAD NOTECI

PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW Z ZSAE Z WERYNII W RIMINI

Erasmus+ w Rimini ciąg dalszy relacji od Zespółu Szkół im Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wlkp.

Zespół Szkół im. Powstańców Wlkp. 1918 – 1919, Krzyż Wlkp. -Relacje z pierwszego dnia pobytu w Rimini-

„Nowe Horyzonty Zawodowe” – projekt Erasmus+ w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV