Warszawscy uczniowie w kwitnącej Maladze

Już po raz drugi w Tribeka training lab mamy przyjemność gościć uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Warszawie. W ubiegłym roku gościliśmy 12 uczniów z sektoru budownictwa i ogrodnictwa. Do dziś wspominamy ich pamiętny mecz piłki nożnej przeciwko uczniom IES Rosaleda.

Powoli do końca swojego projektu zbliżają się tegoroczni uczniowie. Dzięki malagijskim firmom mieli okazję poznać szczegóły roślinności śródziemnomorskiej, a także nowe sposoby budownictwa. Jak niektórzy z Was wiedzą, Malaga pełna jest parków, ogrodów i zielonych zakamarków. W centrum miasta, dookoła zamku Giblarfaro i twierdzy Alcazaba, znajdują się przepiękne ogrody w stylu angielskim, arabskim i francuskim. Dwadzieścia minut od centrum możemy zwiedzić cudowny ogród botaniczny, który jest jednym z ulubionych miejsc naszych uczniów. Malaga, to prawdziwy raj dla ogrodników! Palmy, różnokolorowe krzewy, róże, jaśmin, hibiskus, strelicja królewska, drzewo Jakarandy kwitnące na plaza de la Merced, to tylko jedne z licznych przykładów wspaniałej i bujnej roślinności Andaluzji.

Jednak mobilność europejska to nie tylko praktyki zawodowe. To także liczne podróże, zwiedzanie, odkrywanie nowych miejsc i nowe znajomości. Uczniowie z CKP nr 1 w Warszawie nie próżnowali w wolnym czasie, zwiedzili tutejsze muzea, zamek, twierdzę, a w weekend udali się do Rondy. Oto krótka informacja przesłana przez jednego z uczniów, Mateusza:

Dnia 15.02 wybraliśmy się na wycieczkę do Rondy – miasta w Andaluzji, w prowincji Malaga. Położonego po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín miasto składa się z dwóch dzielnic: Ciudad, czyli części arabskiej i Mercadillo, czyli nowszej części powstałej po rekonkwiście. Zwiedziliśmy tam Plaza de Toros, zbudowana w latach 1783-1785 arena korridy z muzeum. Jest to arena, na której odbywały się walki byków, aktualnie odbywają się tam pokazy koni.

Następnie udaliśmy się na taras widokowy i podziwialiśmy piękne widoki. Później przeszliśmy przez Puentę Nuevo (Nowy Most), czyli monumentalny most o wysokości 98 m i długości 66 m, zbudowany w l. 1759-1793 przez José Martína de Aldehuela między dwiema częściami starego miasta na koniec udaliśmy się pod Kościół kolegiata Santa María la Mayor, powstała z przebudowy w XV wieku dawnego meczetu. Zewnętrzna część budynku składa się z kwadratowej dzwonnicy z ośmioboczną nadbudówką i fasady w formie loggi.

Niestety czas biegnie nieubłaganie i ich pobyt powoli dobiega końca. Mimo to, mam nadzieję, że wspomnienia i doświadczenia nabyte podczas pobytu w Maladze zostaną z nimi na zawsze. Zapraszam do obejrzenia naszej galerii, w której możemy zobaczyć zarówno piękne pejzaże Andaluzji jak i krótką relacje z miejsc pracy.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Zespół Szkół im. Powstańców Wlkp. 1918 – 1919, Krzyż Wlkp. -Relacje z pierwszego dnia pobytu w Rimini-

„Nowe Horyzonty Zawodowe” – projekt Erasmus+ w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV

Czas tak szybko leci we Włoszech… Jeszcze tylko tydzień. Uczniowie z ZSPT w Międzyświeciu podczas praktyk.

Włoskie kulinaria w zasięgu uczniów z Międzyświecia

ETN sercem z Ukrainą!