Sofia w obiektywie – Staż w dziedzinie fotografii uczniów z ZS w Ożarowie

Zespół Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie, bierze obecnie udział w projekcie Erasmus Plus KA1 VET w bułgarskiej agencji ETN Business Lab w Sofii. Uczestniczący w projekcie uczniowie uczęszczają na praktyki z fotografii, prowadzone przez Prezesa ETN, Luciano Marino, oraz naszego eksperta video maker, Claudio Miglionico.

Celem stażu jest praktyczne wykorzystanie ich wiedzy w dziedzinie fotografii. Po zapoznaniu się z przykładowymi zdjęciami, uczniowie odbyli wycieczkę po mieście Sofii, aby zrobić swoje własne zdjęcia, które następnie były analizowane i omawiane podczas praktyk, aby dobrze zrozumieć mocne strony i elementy do uzyskania lepszej jakości zdjęcia.

Pierwsze prace naszych uczniów były zaskakujące, pokazując niezwykłą kreatywność i oryginalność. Ich zdjęcia były inspirowane miejskim krajobrazem Sofii, ludźmi, których spotkali i nieoczekiwanymi sytuacjami, jakie napotkali po drodze.

Spośród ponad 200 zrobionych zdjęć uczniowie wraz z opiekunami wybrali najlepsze, deklarując zwycięskie zdjęcie pierwszego konkursu. Jest to klasyczne zdjęcie street photography, o szczególnej dynamice.

Te pierwsze prace dowodzą, jak zaangażowani i zainteresowani fotografowaniem są nasi uczniowie, jak chętnie uczą się nowych umiejętności i jak chętnie je praktykują w zagranicznym kontekście. Oto 9 najlepszych wybranych fotografii.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich dalsze postępy i co przedstawią w swoich pracach w nadchodzących dniach praktyk.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.