Relacja z pierwszego tygodnia pobytu na stażu zawodowym w Rimini – ZS nr 4 Tychy

W sobotę 11 czerwca wyruszyliśmy sprzed szkoły na praktyki zagraniczne we Włoszech. Do Rimini jechaliśmy autokarem. Była to bardzo męcząca, 18 godzinna podróż. Miasto przywitało nas ponad 28 stopniowym upałem oraz zachwycającym widokiem złocistych plaż z niekończącym się, aż po horyzont, morzem. Następnego dnia opiekunka grupy, z firmy organizującej praktyki – Sistema Turismo, oprowadziła nas po Rimini. Zobaczyliśmy stare miasto, najsłynniejsze zabytki: Arco d’Augusto – czyli łuk triumfalny zbudowany na cześć cezara Augusta w 27 roku p.n.e., będący jednocześnie bramą wjazdową do miasta, Tempio Malatestiano – piętnastowieczną świątynię, będącą miejscem spoczynku Sigismondo Malatesty, władcy Rimini. Aby sprawnie poruszać się po mieście przekazano nam informacje praktyczne jak: topografia miasta, układ linii autobusowych, zasady obowiązujące w komunikacji miejskiej.  Następnego dnia zaczęliśmy praktyki. Połowa grupy uczyła się programowania w biurze Sistema Turismo, pozostali zajmowali się serwisem urządzeń w sklepie Kenovo w Riccione i Cattolice, miejscowościach położonych nieopodal Rimini.

W czwartek wybraliśmy się na wycieczkę do miejsca nazywanego najpiękniejszym miastem świata – Wenecji. Podziwialiśmy miasto z pokładu Vaporetto – tramwaju wodnego poznając je z zupełnie innej perspektywy niż poruszając się wąskimi zatłoczonymi uliczkami. W piątek Sistema Turismo przygotowało dla nas niespodziankę w postaci wieczornego wyjścia na pizzę.  Następnego dnia  czekała nas przeprowadzka do świeżo wyremontowanego hotelu w spokojniejszej dzielnicy Rimini – Viserbelli.
Pierwszy tydzień stażu zawodowego minął bardzo ciekawie, nabyliśmy wiele nowych umiejętności z zakresu programowania
i serwisu urządzeń, poznaliśmy pełne uroku Rimini i niezwykłą, urzekającą nazywaną „miastem mostów” Wenecję, wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Artykuł: Uczestnicy projektu z ZS nr 4 w TychachLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.

Uczniowie stalowowolskiego ekonomika na praktykach zawodowych w Rimini we Włoszech.

Job shadowing w Rimini- Nauczyciele z ZST w Turku