Włoska przygoda w Rimini z projektem POLSKI MISTRZ ZAWODU = EUROPEJSKI PRAKTYKANT dobiegła końca.

Uczestnicy projektu “Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” pt. POLSKI MISTRZ ZAWODU = EUROPEJSKI PRAKTYKANT o numerze 2019-1-PL01-KA102-061770 realizowanego ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenie zawodowe, odbyli praktyki zagraniczne zorganizowane przez firmę Sistema Turismo dla uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku. Mobilność trwała od 20 września do 1 października 2021  roku.

         28 praktykantów, w tym:  9 z techników handlowego, 9 z technikum budowlanego i 10 z technikum informatycznego, miało możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami, motywacją, chęcią działania i dokształcania się odpowiednio w swoich zawodach.

Dzięki uprzejmości włoskich pracodawców praktykanci, mimo przeszkód pandemicznych, poszerzyli swoją wiedzę oraz nabyli nowe kompetencje, które będą przydatne w ich dalszej drodze zawodowej. Znajomość języka angielskiego i posługiwanie się nim znacznie ułatwiły komunikację interpersonalną, wykonywanie powierzonych zadań oraz sam pobyt w Rimini.

Te aspekty były głównymi celami mobilności zagranicznej i zostały w pełni zrealizowane.
Dla wielu uczestników przyjazd do Włoch był dużą lekcją samodzielności. Świetnie poradzili sobie z rozłąką – z domem i przyjaciółmi.
Oprócz praktyki zawodowej uczestnicy projektu wzięli udział w wyjazdach kulturoznawczych zorganizowanych z ramienia firmy Sistema Turismo. Pobyt w Rimini oraz wyjazdy do Wenecji i San Marino pozostawiły niezapomniane wrażenia, o czym możemy dowiedzieć się od samych uczestników:
Weronika: Podczas praktyk panowała przyjazna atmosfera. Mogłam wykazać się znajomością języka angielskiego w praktyce, co było dla mnie wyzwaniem i nowym doświadczeniem.
Łukasz: Najbardziej zapamiętam wycieczki do Wenecji i San Marino, podczas których zapoznałem się z nową kulturą.
Daniel: Chciałbym tu jeszcze wrócić, ponieważ podoba mi się miasto, przyjaźni ludzie, sprzyjający klimat i piaszczysta plaża w Rimini.
Anita: Mogliśmy sprawdzić się w nowej roli, w trudnych sytuacjach, poznać nowych ludzi, ciekawe miejsca.
Alicja: Włoska kuchnia przypadła mi do gustu, będę za nią tęsknić i chętnie, gdy będę miała możliwość to tutaj wrócę.
Kamila: Chętnie wróciłabym tu jeszcze raz, ponieważ zostałam serdecznie przyjęta, a wycieczki pozostawiły mi niezapomniane wrażenia.
Stanisław: Miałem możliwość wykorzystać zdobytą  wiedzę w praktyce. Oprócz tego mogliśmy odpocząć na plaży, pograć w piłkę siatkową.
Adam: Fajna atmosfera, jedzenie bardzo dobre, super pogoda i widoki. Niezapomniana przygoda.
Dominik: Podoba mi się organizacja czasu pracy we Włoszech – zwłaszcza siesta. Mieliśmy czas na pracę i na odpoczynek.
        Dobrze zorganizowana praktyka przez naszego partnera – firmę Sistema Turismo, wsparcie i opieka  toutorów, słoneczna pogoda, piaszczysta plaża, cudna roślinność Rimini oraz  różnorakie zabytki sprawiły, że praktyki zawodowe przebiegły szybko i sprawnie, łącząc w sobie przyjemne z pożytecznym.
Dziękujemy firmie Sistema Turismo za serdeczne i ciepłe przyjęcie, opiekę, cenne wskazówki i rady. Liczymy na dalszą, owocną współpracę.
Artykuł: Uczestnicy i koordynatorowie projektu.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Zespół Szkół im. Powstańców Wlkp. 1918 – 1919, Krzyż Wlkp. -Relacje z pierwszego dnia pobytu w Rimini-

„Nowe Horyzonty Zawodowe” – projekt Erasmus+ w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV

Czas tak szybko leci we Włoszech… Jeszcze tylko tydzień. Uczniowie z ZSPT w Międzyświeciu podczas praktyk.

Włoskie kulinaria w zasięgu uczniów z Międzyświecia

ETN sercem z Ukrainą!