Pasjonatki koni- Nikola Sikorska, Olga i Natasza Dobrzykowskie z Zespołu Szkół w Gołańczy na praktykach zawodowych we Włoszech.

Podczas trwania praktyk został przeprowadzony monitoring praktyk zawodowych w zawodzie technik hodowca koni w ramach projektu:

”Praktyki zagraniczne we Włoszech szansą na rozwój zawodowy” o numerze: 2020-1-PL01-KA102-079748 w ramach programu #ERASMUS + Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Kierunek technik hodowca koni, choć został uruchomiony niedawno, bo w 2019 r., wpisał się na stałe w ofertę edukacyjną naszej szkoły. Przedstawicielki tego kierunku: Nikola Sikorska, Olga i Natasza Dobrzykowskie uczestniczą w praktykach zawodowych w Rimini. Zdobywają wiedzę i doświadczenie w stadninie Centro Ippico Le Querce A.S.D.

Monitoring przeprowadzony przez koordynatora programu – Barbarę Krajniak- Vinke, pracownika Sistema Turismo- Stefano de Bonis oraz opiekuna grupy- Brygidę Spychałę pozwolił na udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: jak wygląda praca dziewcząt w stadninie, jakie zdobywają doświadczenie i wiedzę, jakie są ich obserwacje na temat prowadzenia koni, chowu, żywienia, opieki lekarskiej, treningów.

Nikola, Olga i Natasza to pasjonatki, wielbicielki koni. Doskonale jeżdżą konno, osiągają znaczne sukcesy w konkursach konnych, umieją doskonale zajmować się końmi, a poza tym łączą wiedzę teoretyczną z doświadczeniem zdobywanym podczas zajęć praktycznych. W stadninie mają okazję pogłębiać swoje doświadczenie związane z hodowlą koni. Zajmują się głównie pracami pielęgnacyjnymi przy koniach, ale również odbywają treningi pod okiem opiekuna Alice Arcangeli.

Dziewczęta opiekują się końmi jak swoimi własnymi. Widoczne jest ich wyjątkowe zaangażowanie w pracy przy koniach, delikatność z jaką odnoszą się do swoich ulubieńców. I nie tylko konie stały się ich przyjaciółmi, wielką sympatią darzą wszystkie” stajenne zwierzaki” w tym dwie kozy, które nie odstępują swoich opiekunek na krok.

Koordynator: Barbara Krajniak- VinkeLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.