Monitoring przebiegu praktyk zawodowych uczniów Zespole Szkół im. Karola Libelta w ramach projektu: „ Praktyki zagraniczne we Włoszech szansą na rozwój zawodowy” o numerze: 2020-1-PL01-KA102-079748 w ramach programu ERASMUS + Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Minęły już dwa tygodnie pobytu uczniów na praktykach zawodowych  w Rimini. Wizytacja miejsc praktyk została przeprowadzona przez koordynatora Barbarę Krajniak- Vinke, opiekuna grupy- Brygidę Spychałę  i pracownika organizacji przyjmującej we Włoszech Sistema Turismo – Stefano de Bonis.

Uczniowie uczący się w technikum w zawodzie technik rolnik i technik agrobiznesu odbywają praktyki w firmach: Azienda Agricola di Fabbri Andrea, Societa Agricola Grottarossa S.R.L., Le Rossini.  Firmy specjalizują się w prowadzeniu gospodarstwa agroturystycznego oraz w uprawie ekologicznej warzyw i owoców. Prowadzą również plantację drzew oliwnych.

Największą atrakcją dla uczniów jest praca w firmie Podere Dell’Angelo specjalizującej się w uprawie winorośli i produkcji wina. Prowadzą również plantację drzew oliwnych. Uczniowie poznają warunki klimatyczne regionu Emilia Romania, ukształtowanie terenu i wpływu na sposób prowadzenia gospodarstwa, warunki glebowe oraz rodzaj upraw prowadzonych w gospodarstwie, gdzie dominuje zasada biodynamiczna.

We wszystkich  gospodarstwach, gdzie przebywają uczniowie, prowadzone są  uprawy  ekologiczne.  Niekiedy zaskoczeniem dla uczniów jest poznanie drzew, np. migdałowców uprawianych jako drzewa owocowe, drzew granatów, które w naszej strefie klimatycznej nie występują.

Pracodawcy we wszystkich wizytowanych firmach bardzo pozytywnie wypowiadali się o naszych uczniach, o sumienności, rzetelności wykonywanych prac oraz o odpowiedzialności za wykonanie zadania.

Koordynator: Barbara Krajniak- VinkeLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Czego nauczyli się od Włochów?

Świadomość kulturowa: umiędzynarodowienie szkoły z Erasmusem+

Podsumowanie projektu pt. „Europa dla Zawodowców-Zawodowcy dla Europy” połączone z konkursem pn. „With projects around the world”

Ciao! 🇮🇹🇸🇲 Pozdrowienia z słonecznego San Marino od uczniów z ZSTG Mińsk Mazowiecki!

Pasjonatki koni- Nikola Sikorska, Olga i Natasza Dobrzykowskie z Zespołu Szkół w Gołańczy na praktykach zawodowych we Włoszech.