Monitoring szkolenia praktycznego nauczycieli Zespołu Szkół im. Karola Libelta w Gołańczy

W związku z realizacją projektu” Praktyki zagraniczne we Włoszech szansą na rozwój zawodowy” o numerze: 2020-1-PL01-KA102-079748 w ramach programu ERASMUS + Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych odbywali szkolenie praktyczne w firmach, zgodnie z profilem kształcenia.

Iga Zmudzińska i Renata Tomaszewska uczący przedmiotów zawodowych w technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowywały dania kuchni śródziemnomorskiej i obserwowały proces technologiczny dotyczący obróbki wstępnej owoców morza w restauracji  La Cappa Ristorante Pizzeria di Buldrini Massimo. Nabyły wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu różnego typu makaronów i nadziewanych pierożków typu tortellini, riawioli- przysmaków kuchni włoskiej. Obserwowały pracę w kuchni, wykorzystanie sprzętu, organizację pracy w firmie,  podział pracy i zakres obowiązków poszczególnych pracowników specjalizujących się w określonych profilach dań.

Nauczycielki były pod wrażeniem relacji, jakie panowały w firmie wśród pracowników. Zostały bardzo dobrze przyjęte przez personel kuchni, dzięki czemu mogły bez problemu zgłębiać wiedzę i zdobywać doświadczenie.
Specjalnie dla nich został przygotowany obiad, gdzie głównym daniem były owoce morza.

Wojciech Pietrowski prowadzący zajęcia w Technikum w zawodzie technik rolnik wykonywał zadania w firmie Podere Dell’Angelo Societa Agricola.
Firma specjalizuje się w uprawie winogron i drzew oliwnych.

Natomiast Aleksandra Suda – nauczycielka przedmiotów zawodowych w Technikum w zawodzie technik hodowca koni obserwowała zajęcia w stadninie koni Centro Ippico le Querce A.S.D. Obserwacje dokonane przez Aleksandrę Sudę są bardzo pozytywne.

„Jest boska atmosfera, świetni jeźdźcy. Dosiady, miękka ręką coś, co lubimy najbardziej. Infrastruktura dobra, konie dopieszczone, wypielęgnowane, rozluźnione i bardzo spokojne. Co nam dużo mówi o ich przygotowaniu i traktowaniu. Jest też kilka koni przywiezionych z Polski.
Z całą pewnością można stwierdzić, że polskie stajnie nie odbiegają od norm europejskich. Co więcej, podczas treningu można zauważyć te same metody pracy zgodne z biomechaniką koni.
Luźne nachrapniki, rozgrzewka, masaże, sprawiają, że czujemy się jak w domu. Wszędzie dobrze, gdzie jest szacunek do zwierząt”

Monitoring przeprowadzili: Stefano de Bonis- pracownik firmy Sistema Turismo, koordynator programu Erasmus + – Barbara Krajniak- Vinke

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Uczniowie ZSTCKU na praktykach we Włoszech

Relacja z pierwszego tygodnia pobytu na stażu zawodowym w Rimini – ZS nr 4 Tychy

“Professional practice is your chance” – minął już rok! – FUNDACJA STASZICA W NAKLE NAD NOTECI

PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW Z ZSAE Z WERYNII W RIMINI

Erasmus+ w Rimini ciąg dalszy relacji od Zespółu Szkół im Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wlkp.