Zakończenie mobilności zawodowej uczniów i nauczycieli z ZSZ NR 3 w Starachowicach w Rimini.

Pora wracać do Polski.

W piątek 28 kwietnia uczniowie zakończyli swój udział w projekcie akredytowanym.

Podczas stażu zagranicznego uczniowie rozwijali swoje dotychczasowe umiejętności zawodowe oraz nabywali nowych. Wyjazd umożliwił uczniom poszerzenie dotychczasowej wiedzy praktycznej oraz poznanie nowych technik i technologii w zawodach: fryzjer, elektryk, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz kierowca mechanik.

Oprócz codziennych obowiązków, uczniowie w czasie wolnym korzystali z atrakcji miasta Rimini oraz integrowali się spędzając razem czas. W weekend zwiedzili San Marino, Rawennę oraz Riccione. Wyjazd był także okazją do poznania Włoch, jej mieszkańców, kultury oraz zwyczajów tego kraju. Uczestnicy mobilności musieli przełamać barierę językową oraz dostosować się do pracy w warunkach europejskich. Było to dla nich wspaniałe doświadczenie zawodowe, życiowe i niezapomniana przygoda.

Również w dniach 17.04 – 28.04.2023r. dwóch nauczycieli z branży mechanicznej wzięło udział w projekcie akredytowanym realizowanym w ramach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Pan Cezary Gałęzia i p. Piotr Adamus uczestniczyli w job shadowing w Insituto Professionale dell’Industria e l’Artigianato L.B.Alberti w Rimini.

Nauczyciele doskonalili wiedzę i umiejętności zawodowe, kompetencje wychowawcze oraz pedagogiczne. Uczestnicy mobilności porozumiewali się w języku angielskim oraz współpracowali w zespole międzynarodowym. Było to dla nich wspoaniałe doświadczenie zawodowe oraz życiowe.

Ostatniego dnia pobytu odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów – uznanie efektów uczenia się.

Dziękujemy organizacji przyjmującej Sistema Turismo.

 

Artykuł: Uczestnicy projektu ZSZ NR 3 w Starachowicach


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.