Moje wrażenia z Rimini – Uczennica grupy z Krosna Odrzańskiego im. Władysława Broniewskiego.

Rimini już od pierwszego wejrzenia zrobiło na nas ogromne wrażenie. Najbardziej zaskoczyła nas wielkość i rozległość tego wypoczynkowego miasta. W hotelu Royal Plaza zostaliśmy miło przywitani. Obsługa jest uprzejma i profesjonalna. W restauracji codziennie możemy spróbować tradycyjnych włoskich dań. Czasami posiłki są zaskakujące. Najczęściej pierwsze danie jest makaronem w różnych wersjach.   Kolacje, w przeciwieństwie do naszych, są obfite, z deserem.

My deserami kończymy obiad.  Pani podająca nam posiłki chyba niezbyt dobrze zna angielski (a może chce nas nauczyć kilku włoskich słów), więc często zamawiamy śniadanie po włosku, co już nie jest problemem.

Pokoje w hotelu są przyjemne, choć czasami dość małe, ale większość czasu spędzamy na plaży, na praktykach lub zwiedzając. Już następnego dnia, po rozpakowaniu, zaczęliśmy poznawać historyczną część Rimini. Zobaczyliśmy największe zabytki miasta – Tempio Malatestiano – najsłynniejszą świątynię w Rimini, wybudowana przez władcę Rimini Zygmunta Malatestę, Most Tyberiusza, Łuk Augusta.

Duże wrażenie zrobiła na nas stara dzielnica rybacka San Guliano – okazała się malownicza i pełna uroku. Miasto pełne jest historycznych miejsc, przecież powstało w III wieku p.n.e. Będziemy je zwiedzać do końca pobytu we Włoszech.

Praktyki zaczynaliśmy od poniedziałku 06.09.2021 r.

Moja praktyka odbywa się w firmie Sistema Turismo pod opieką Tsveti. Jestem technikiem rachunkowości, pracuję więc z dokumentami, a także przygotowuję różne materiały dla grup przyjeżdżających do Rimini.

Moi koledzy i koleżanki mają praktyki w różnych miejscach, ale praca też im się podoba. Technicy informatycy w firmie SD Consulting Di Simona D’ Ambrosio zajmują się stronami internetowymi, diagnostyką komputerów, sieciami oraz programowaniem.

Technicy fotografii i multimediów w różnych firmach ćwiczą wykonywanie różnych zdjęć, organizację planu zdjęciowego, obróbkę zdjęć na specjalistycznych programach.

W wolnym czasie odwiedzamy centrum miasta, pływamy w hotelowym basenie, chodzimy na plażę i odpoczywamy.  Jesteśmy zadowoleni z pobytu tutaj i wszystkim polecamy takie przeżycie praktyk zawodowych, połączone ze zwiedzaniem i odpoczynkiem.

Artykuł:

Karolina JesionowskaLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

„Professional practice is your chance” – Spotkanie podsumowujące w CKZiU

Moje wrażenia z Rimini – Uczennica grupy z Krosna Odrzańskiego im. Władysława Broniewskiego.

Drugi, bardzo rozrywkowy weekend uczniów z Fundacji Staszica w Nakle nad Notecią.

Bardzo intensywny i interesujący weekend uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku.

Witamy koleją grupę uczniów z Fundacji Staszica w Nakle nad Notecią