“Gram praktyki w Anglii -lepszy niż tona teorii”

Uczniowie Niepublicznej Branżowej Szkoły I stopnia w Kozienicach, kształcący się w zawodach fryzjer, ślusarz, sprzedawca w dniach 18.11.2018-01.12.2018 odbyli staż w Anglii w ramach projektu „Gram praktyki w Anglii -lepszy niż tona teorii”, zrealizowanego ze środków POWER na zasadach programu Erasmus +.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mieli okazje nabyć nowe doświadczenia i kompetencje. Poprzez odbyte praktyki zagraniczne uczestnicy poznali struktur i zasady funkcjonowania firm w Anglii. Uczniowie podczas zagranicznych praktyk mieli możliwość doskonalenia języka obcego- branżowego, poznania ciekawych osób zarówno tych z kraju goszczącego jak i innych uczestnik w projekt w z różnych stron Polski.

Dzięki zorganizowanemu programowi kulturowemu który obejmował zwiedzanie Londynu oraz miasta Bournemouth, poznali historie i kultur Anglii. Przygoda Naszych uczniów dobiegła końca 01 grudnia wraz z dniem powrotu z urokliwego miasteczka Bournemouth. Jako potwierdzenie nabytych kompetencji uczestnicy otrzymali certyfikat ukończenia stażu oraz dokument Europass – mobilność.

Wszyscy uczestnicy projektu podzieleni na trzy grupy zawodowe – ślusarzy, fryzjerów i sprzedawców by móc się pochwalić przed społecznością uczniowską, nauczycielami , rodzicami oraz pracodawcami nabytą w trakcie stażu zagranicznego wiedzą i umiejętnościami przygotowali spotkanie na którym została przedstawiona galeria zdjęć oraz prezentacja multimedialna oraz wykonane przez uczniów wszystkich zawodów odpowiednio: fryzury ślubne , witryna wystawowa oraz elementy części maszyn.

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Znajdowanie balansu między pracą a odpoczynkiem podczas praktyk zawodowych: klucz do zdrowia i sukcesu

Druga mobilność praktykantów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku w słonecznym Rimini

Rozwinięcie Twoich Możliwości w Erasmus+: Nowa Usługa Doradcza od ETN

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.