Bardzo intensywny i interesujący weekend uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku.

„Professional practice is your chance” – Pierwszy weekend

Podczas naszego pierwszego weekendu zorganizowanego w ramach projektu Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą” w sobotę 12.06.2021 r., realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy odwiedzili Urbino, Florencję, Arezzo i Monte Falco.

 Weekendowe zwiedzanie rozpoczęliśmy w piątek od niesamowitego miasteczka Urbino, położonego w prowincji Marche. Starówka miasta została wpisana na listę UNESCO, a jej niepowtarzalny widok z fortecy Albornoz zapiera dech w piersiach.

Sobotę, podobnie jak w trakcie pierwszej mobilności, spędziliśmy we Florencji, stolicy Toskanii. To miasto wymaga więcej czasu na poznanie jego piękna, jednak cieszymy się, że przez te kilka godzin mogliśmy zobaczyć jego najważniejsze punkty: Cattedrale di Santa Maria del Fiore, Palazzo Vecchio, Piazza della Repubblica, Ponte Vecchio.
Niedzielę rozpoczęliśmy od podziwiania widoków gór Toskani i Emili-Romanii ze szczytu Monte Falco, a popołudnie spędziliśmy w toskańskim Arezzo. Tam podziwialiśmy paradę i rekonstrukcję militarną w ramach Giostra del Saracino.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

„Professional practice is your chance” – Spotkanie podsumowujące w CKZiU

Moje wrażenia z Rimini – Uczennica grupy z Krosna Odrzańskiego im. Władysława Broniewskiego.

Drugi, bardzo rozrywkowy weekend uczniów z Fundacji Staszica w Nakle nad Notecią.

Bardzo intensywny i interesujący weekend uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku.

Witamy koleją grupę uczniów z Fundacji Staszica w Nakle nad Notecią