Refleksje uczniów o ich pobycie w Rimini!

Na co dzień uczymy się w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach. Pobyt w Rimini rozpoczęliśmy 5. stycznia, kiedy przybyliśmy do tego miasta po długiej podróży. Przyjechaliśmy tutaj, aby odbyć czterotygodniowy staż. Podczas trwania praktyk mieszkaliśmy w hotelu „La Perla”, który usytuowany jest blisko morza, co stanowi jego ogromny atut. Pobyt tam był bardzo przyjemny i z pewnością będzie miło przez nas wspominany. Wieczorami stołowaliśmy się w restauracji „La Taverna degli Artisti”, gdzie mieliśmy okazję skosztowania włoskiej kuchni.

Przygodę w Rimini zaczęliśmy od oprowadzenia i przedstawienia nam miasta. Następnie udaliśmy się na pierwsze spotkanie w Sistema Turismo, podczas którego zostały nam przedstawione najważniejsze informacje dotyczące tej agencji, zasad praktyk oraz czekających nas wizyt kulturowych. Wręczono nam zestawy powitalne składające się z mapy, przewodnika oraz dokumentów, które będą musiały być przez nas wypełnione.

Pierwszego dnia pracy zostaliśmy bardzo ciepło przywitani przez pracodawców. Poznaliśmy struktury firm oraz zapoznaliśmy się z naszymi planami pracy. Ważnym elementem pierwszego tygodnia było także poznanie firmowych zasad. Podczas trwania praktyk mieliśmy okazję zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Praca tutaj podniosła konkurencyjność uczestników projektu na rynku pracy po ukończeniu szkoły. Staże pozwoliły nam na znaczne podniesienie naszych kompetencji twardych oraz miękkich, które wykorzystamy w przyszłości. Codzienne pokonywanie trudności wynikających z różnic kulturowych dało nam poczucie siły oraz własnej wartości.

W wolnych chwilach zwiedzaliśmy Rimini oraz spacerowaliśmy po pięknej plaży. Podczas weekendów mieliśmy okazję odwiedzić niektóre popularne miasta we Włoszech. Byliśmy w San Marino, Wenecji i Bolonii. Poznawaliśmy te miejsca wraz z przewodnikami, dzięki czemu głęboko poznaliśmy historię i kulturę tych miast. W wolnym czasie mieliśmy możliwość odkrycia najbardziej urokliwych miejsc tych okolic.

Z pewnością będziemy miło wspominać nasz miesiąc w Rimini. Czas spędzony tutaj był pełen wrażeń i okazji do rozwijania się w wielu dziedzinach. Zdobyliśmy bardzo przydatne doświadczenie oraz kompetencje zawodowe. W tym pięknym kraju, jakim niewątpliwie są Włochy poznaliśmy też szereg ciekawych ludzi. Niektóre relacje z tymi osoba będą przez nas z pewnością kontynuowane.

Artykuł: Maciej Beta, Natalia Łukasik

 Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Posts
Recent Comments
Archives
Categories
Meta
Recent Posts

Wrażenia z projektu „Design me”

Nauczyciel z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. S. Mikołajczyka w Pasłęku odkrywa tajniki włoskiej kuchni podczas job shadowing w jednej z włoskich restauracji.

Uczniowie stalowowolskiego ekonomika na praktykach zawodowych w Rimini we Włoszech.

Job shadowing w Rimini- Nauczyciele z ZST w Turku

Praktyka uczniów technikum architektury krajobrazu ZSR w Namysłowie. w Hiszpanii